Co zrobić, aby odnieść sukcesy w rozwoju firmy?

Posted on 24/01/2020 7:41am

Aby firma osiągnęła odpowiedni status musi się rozwijać. Nie zawsze jednak właściciel firmy posiada na ten cel odpowiednie środki. Jak można je zdobyć?

Internet - landszaft
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
landszaft - Internet
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem, z jakiego warto skorzystać są dotacje z puli Funduszy Europejskich, przyznanych w naszym kraju na lata do 2020 roku. Na takie dotacje w pierwszej kolejności mogą liczyć firmy, jakie planują prace rozwojowe oraz badawcze. Instytucją odpowiadającą za udzielanie wsparcia przedsiębiorcom w tym zakresie jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Dofinansowanie dla firmy z tego źródła nie może przekroczyć 50 mln euro. Poza Funduszami Europejskimi istnieje także kilka programów krajowych, które wspierają przedsiębiorców w rozwoju firmy. Możemy wymienić cztery grupy takich programów - pieniądze na start przedsiębiorstwa dla pracujących, pieniądze na start firmy dla bezrobotnych, pieniądze dla nowych firm oraz pieniądze dla firm działających dłużej niż rok. Ponadto, innym sposobem dla pozyskanie pieniędzy dla swojej firmy będzie znalezienie inwestora, który uwierzy w nasz pomysł i zechce zainwestować własne środki, oczywiście w zamian z jakiej korzyści. Dotacje na innowacje i wszelkie inne wymienione formy pozyskania środków warto rozważyć przed wzięciem kredytu na rozwój firmy.

By postawić sobie cele rozwoju własnej firmy (polecamy https://www.forsel.pl/wroclaw/kredyty-pozyczki) musimy wiedzieć z czym startujemy. Między innymi do tego służy wycena firmy. By wiedzieć czy otrzymana przez nas wstępna propozycja dotycząca na przykład sprzedaży części udziałów jest dla nas opłacalna, powinniśmy określić wartość firmy. Wycena przedsiębiorstwa lub udziałów spółki jest działaniem koniecznym do określenia korzystnych dla właścicieli aktywów i stosowane jest też trakcie dokonywania zmian struktur prawnych firmy, a jak również wykorzystywana jest do przygotowywania sprawozdań finansowych.

Jeśli masz chęć zgłębić dane na przedstawiany wątek, to odsyłam do serwisu (http://www.dorex.com.pl/centrum-handlowe-arena-komandorska.html) gdzie znajdziesz wiele fascynujących danych, które szczegółowo opisują temat.

Poza tym, wycena firmy może być także elementem zabezpieczeń kredytu. Należy mieć na uwadze, iż aby taka wycena posłużyła nam w odpowiedni sposób oraz mogła przyczynić się do rozwoju przedsiębiorstwa powinna być wykonywana przez fachowca, z tego powodu, że istnieje wiele technik wyceny dobieranych przede wszystkim ze względu na cel.

W internecie bez problemu znajdziemy kontakt do firmy, która specjalizuje się w tego rodzaju wycenach. Oczywiście najlepsze efekty daje stała współpraca z doradcą, który dobrze rozumie na czym polega prowadzony przez nas biznes, ma dostęp do wszelkich istotnych danych i do którego mamy się stuprocentowe zaufanie.