Czemu powinniśmy przekazać 1 procent organizacji charytatywnej? Jakiego rodzaju są tego zalety? Jak to zrobić?

Posted on 23/07/2019 3:39pm

Każdego roku, podczas rozliczania PIT-u możemy przekazać jeden procent podatku na jakąś organizacje. To bardzo łatwe, nie trzeba za to płacić, najkorzystniej więc o tym pamiętać. Jeden procent trafia na konto charytatywnych organizacji, jakie pomocne są najbardziej potrzebującym, jest to skromna, lecz jak bardzo duża pomoc. Całe szczęście każdy jest w stanie ofiarować ten symboliczny procent, a to sprawia, że potrzebujący zyskują niezbędne wsparcie.

Przekazanie 1% podatku jest najbardziej ciekawym sposobem pomocy dla organizacji, jakiej działanie i profil działalności jest bliska darczyńcowi. To tak naprawdę genialny w swojej prostocie sposób, ażeby pomagać. Jak to zrobić? Powinniśmy tylko wypełnić specjalistyczną rubrykę w rocznym rozliczeniu. Tak, to takie proste.

Po przeczytaniu powyższego wpisu korci Cię, aby pozostawić na tej stronie jakieś komentarze o nas? Nie wahaj się! Każda ocena jest dla nas kluczowa.

Pieniądze trafiają tam, gdzie zaznaczyliśmy. Wiele fundacji podpisuje umowę z NFZ, ażeby zyskać niezbędne środki na działalność, lecz to niestety nie jest wystarczające, więc również przekazanie jednego procenta podatku jest tak bardzo istotne.

Rozliczanie PIT na komputerze
Source: pixabay.com
Co do samego wypełnienia, to jak pisaliśmy jest to dość proste, a może być jeszcze w mniejszym stopniu zajmujące, kiedy skorzystamy z nowatorskiego sposobu do rozliczania deklaracji podatkowej. Służy do tego program do rozliczania pitów za 2016r, jaki intuicyjnie, całkowicie automatycznie i bezproblemowo umożliwia na szybkie i bezbłędne rozliczenie deklaracji podatkowej. 1% to specyficzna pomoc, gdyż datek nie jest wręczany fizycznie, co znaczy, że darczyńca nie sięga do kieszeni, ażeby wyciągnąć kilka złotych. Nie jest to więc impulsywne, nieprzemyślane działanie, a raczej przeciwnie, darczyńca świadomie wie, komu udziela pomocy.

W ten sposób udzielona pomoc jest bardziej cenna, bo darczyńca wie, iż te pieniądze trafią tam, gdzie mają trafić, tak więc jego wsparcie nie pójdzie na marne. 1% to niby nieduża kwota, lecz jak pomnożymy ją przez liczbę kilkudziesięciu tyś. podatników to może uzbierać się bez wątpienia spora suma pieniędzy. Dzięki tym pieniądzom można kupić więcej sprzętu, więcej dzieci skorzysta z niezbędnej rehabilitacji, ma to same zalety. A najlepsze jest to, iż większość z nas może udzielić tego typu pomocy, dobrze więc o tym pamiętać.