Dlaczego nie powinno się spóźniać ze złożeniem podatkowego zeznania, na co najlepiej przeznaczyć swój 1% podatku.

Posted on 28/07/2021 8:13am

Im bliżej końcówki kwietnia, tym więcej w telewizji, prasie i radiu pojawia się informacji o przybliżającym się końcu podatkowych rozliczeń. Bo właśnie wtedy kończy się okres, gdy trzeba wysłać do urzędu skarbowego podatkowe zeznanie. Jeżeli trzydziesty kwietnia przypada na weekend, to wtedy pit przesłać będzie można pierwszego dnia maja, w każdej innej sytuacji data ta nie może zostać przekroczona.

Rozliczanie PIT - jak zrobić to dobrze?
Author: Chris de Kok
Source: http://www.flickr.com
Nie powinno się lekceważyć tego, gdyż za spóźnienia będą grozić poważne kary, a na pewno konieczność tłumaczenia się przed urzędnikami. Czasu na wypełnienie zeznania jest naprawdę dużo, bo w końcu cztery miesiące, i jeżeli ktoś pita nie złoży w terminie, to przeważnie przez własne zaniedbanie. Jeśli z jakiś powodów ktoś miałby problemy żeby zdążyć, to zdecydowanie lepiej będzie przesłać wstępnie przygotowane zeznanie i potem złożyć korektę, niż nic nie złożyć i narażać się na wysokie kary. A z samym wypełnienie pita także nie będzie żadnego problemu, bo różnych możliwości do tego jest naprawdę dużo.

Duża część osób będzie miała na tyle proste rozliczenia, że spokojnie da sobie radę sama z obliczeniem wszystkiego. Niezwykle przydatny może być w tym jakiś darmowy program do pit, w którym wystarczy podać wszystkie dane personalne, przepisać dokumentów, które się otrzymało kwoty i wszystko co potrzeba program sam policzy. Przygotowane w taki sposób zeznanie będzie można wydrukować albo przepisać, a później zanieść do urzędu skarbowego. Ostatnie wersje takich programów posiadają również możliwość elektronicznego przesyłania zeznań, całkiem sporo osób korzysta z tego typu możliwości.

Podczas wypełniania zeznania warto pomyśleć o tym, aby odpowiednio zagospodarować swój jeden procent. Możliwość przekazania tych pieniędzy dla jednej z wielu uprawnionych do tego instytucji możliwa jest od dość dawna, i naprawdę warto z niej skorzystać.

Musisz udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy informacje, które opisują prezentowany wątek, są wystarczające. Jeżeli nie, to przejrzyj treść (http://www.mammamed.pl/o-nas.html), która ma istotne wiadomości.

Taki 1% na cele charytatywne, przekazany przy zeznaniu może pozwolić na przykład na kupno sprzętu czy drogie leczenie.

Zresztą rozmaitych instytucji, którym przekazać można pieniądze jest rzeczywiście dużo, i na pewno każdy znajdzie kogoś, komu będzie chciał pomóc.