Jak aktualnie wygląda handel obcymi walutami w naszym kraju, zalety kantorów w internecie.

Posted on 01/01/2019 7:21am

Starsze osoby zapewne będą pamiętać czasy, kiedy waluty wymieniało się pokątnie u handlarzy, co czasami różnie się kończyło. Zamiast pieniędzy dostać można było przycięte gazety, czasami przytrafiały się także fałszywki, a w skrajnych przypadkach nawet rozboje i kradzieże.

Internet - pejzaż
Author: Vishay Intertechnology
Source: http://www.flickr.com
Jednak nie było innych możliwości, ponieważ władze w skuteczny sposób blokowały wszelakie formy sprzedaży legalnej waluty. Jednak dwadzieścia lat temu wszystko uległo diametralnej zmianie, i handlarze przestali być potrzebni. Uregulowano bowiem cały handel walutami obcymi, pozwalając przedsiębiorcom na legalne prowadzenie kantorów. Faktem jest, że najczęściej przedsiębiorcami tymi byli byli handlarze, jacy mieli odpowiednie kontakty i pieniądze na początek, nie zmienia to faktu, że dla kupujących stało się to wszystko znacznie bezpieczniejsze. W kantorze fałszywki z gazet nie wchodziły raczej w grę, jeżeli już pojawiały się próby jakiś kombinacji, to raczej na podawanych kursach. Lecz klienci mieli cały czas do nich dostęp, ponieważ były wywieszane przed wejściami.

Następnym etapem w rozwoju handlu walutami stały się internetowe kantory. Powstawać one zaczęły zaledwie przed paroma laty, na początku budząc dużą nieufność społeczeństwa, przyzwyczajonego do fizycznych pieniędzy. Jak okazuje się jednak, taki kantor kursy walut posiada sporo zalet, głównie finansowych, więc i popularność takich miejsc zaczęła szybko rosnąć. Już w chwili obecnej ich ogólny udział w rynku wynosi około kilkunastu procent, a dynamika wzrostu jest faktycznie duża. Klienci przede wszystkim nabierają do nich zaufania, a zaufanie w tym biznesie jest ogromnie ważne. Niewątpliwie na wzrost zainteresowania będą również mieć ceny, jakie ma dana waluta (odkryj stronę) online.

W przypadku tradycyjnych kantorów spread wynosi nawet do 5 procent, więc różnica pomiędzy sprzedażą a kupnem jest całkiem wysoka. W internetowych kantorach b będzie to znacznie mniej, ponieważ średnia dla branży wynosi około 1 procenta. Przy paru euro i dolarach nie zauważy się tego specjalnie, lecz przy większej ilości różnice w kwotach będą już mocno zauważalne.

Masz chęć zobaczyć inne tak samo pomocne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tu (http://www.balduin-pfnuer.de/pl/prawo-rodzinne), a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.