Jak przez ostatnie lata się zmieniał handel walutami w naszych miastach, jak to obecnie wygląda.

Posted on 29/03/2020 7:28am

Dawno temu, gdy panował PRL, waluty zagraniczne były w zasadzie nie do zdobycia w legalny sposób. Lecz jeżeli cały czas było na nie bardzo duże zapotrzebowanie, to też i zaczęli się pojawiać ludzie, jacy rozwiązywali ten problem. Za cichym przyzwoleniem władz prowadzili oni handel walutami, a klientów im raczej nie brakowało. Lecz transakcje zawierane z handlarzami do najbezpieczniejszych nie należały.

Kurs dolara
Author: eFile.com
Source: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie zdarzały się przypadki sprzedawania fałszywek czy nawet kawałków gazet, jakieś osoby zostały także po prostu ograbione ze wszystkiego i przy tym pobite. Nie zniechęcało to bynajmniej do korzystania z oferty cinkciarzy, lecz zalecana była odpowiednia ostrożność. Wszystko zmieniło się w okresie przemian na początku lat 90-tych, gdy władze pozwoliły na legalny handel walutą. Jeden na drugim zaczęły się pojawiać kantory, w jakich można było kupować i sprzedawać każdy rodzaj waluty. Często zakładane były przez byłych handlarzy, jacy sprzed hotelowych chodników przenieśli się do wygodnych lokali.

Dla przeciętnego klienta kantor - poszerzone informacje pod linkiem - przede wszystkim się stał miejscem, w którym może bezpiecznie sprzedać posiadaną walutę. Jeżeli wcześniej groziło to w najlepszym wypadku utratą gotówki, to w legalnych miejscach wymiany walut bezpieczeństwo zakupu było znacznie większe. Jasne i przejrzyste stały się dla wszystkich także kursy walut kantory.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie interesujący, to kliknij ten link - to następna strona (http://www.sigma-rachunkowe.pl/), która też zawiera intrygujące informacje.

Rzucające się w oczy od razu po przestąpieniu progu, a coraz częściej wręcz wystawiane dla przechodzących ulicą powodowały, że od razu się wiedziało, ile się otrzyma pieniędzy przy wymianie. Przy wymianie walut różnice pomiędzy kursem zakupu a sprzedaży są dość wysokie, lecz właściciele ich będą ponosić duże koszty chociażby z samym wynajmem lokalu i koniecznością zapłacenia pracownikom.

Dlatego też w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć kantory internetowe, w których można bez wychodzenia z mieszkania zakupić dowolną walutę. Aby się dało z nich korzystać należy posiadać odpowiednie konto walutowe, lecz dają one naprawdę dobre kursy przy wymianie a także możliwość handlowania bez ograniczeń czasowych.