Jakimi sposobami uzyskać można pieniądze na finansowanie działania swojej firmy i nowe inwestycje.

Posted on 14/03/2019 7:29am

Wiele firm w pewnym momencie swojego działania będzie potrzebować dodatkowych środków finansowych. Wymagania będą tutaj bardzo różne, niektórzy z przedsiębiorców już na sam początek muszą zainwestować w firmowy lokal, pomyśleć o pracownikach czy też kupić wyposażenie, inni już po pewnym czasie działalności poszukują możliwości na większy rozwój i kolejne inwestycje. Lecz bez względu na potrzeby konieczne będzie pozyskanie zastrzyku gotówki, na szczęście aktualnie będzie na to kilka opcji.

Pieniądze
Author: kstudenta
Source: http://www.sxc.hu
Na przykład podczas zakupu firmowego wyposażenia, samochodów, maszyn czy różnego rodzaju urządzeń coraz bardziej popularny staje się leasing. Daje on duże możliwości finansowania, jest dość prosty w otrzymaniu i lubiany przez księgowych, dlatego też zainteresowanie nim regularnie rośnie. Przy nowoczesnych inwestycjach, zbieżnych z polityką unijną pomyśleć również można o jakiejś dotacji. W wielu przypadkach można uzyskać do kilkudziesięciu procent całego projektu, więc będą to środki, o które naprawdę warto powalczyć, jeżeli się tylko będzie miało takie możliwości (strona www).

krajobraz - kredyt
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Ale najbardziej popularnych sposobem finansowania działalności, chociaż nie zawsze prostym do otrzymania, są kredyty dla firm bez zabezpieczeń. Kredyty udzielane są w różnych postaciach, mogą być albo na zakup jakiś konkretnych urządzeń, nieruchomości nieruchomości komercyjne szczecin albo w formie luźnej gotówki, różne są też sposoby ich spłaty. Niestety w dalszym ciągu wiele banków podchodzi do prywatnych firm z dość dużą rezerwą, wymagając ogromnej liczby rozmaitych dokumentów, poza tym często są one stosunkowo drogie. Jeżeli jednak będzie się chciało uzyskać korzystniejsze warunki, a dodatkowo zdjąć z siebie ciężar negocjowania i przygotowywania dokumentów, to interesującą opcją może być doradztwo finansowe dla firm.

Dużym plusem takich pośredników finansowych jest to, że współpracują oni z wieloma bankami, dzięki czemu mogą w nich znaleźć najlepsze rozwiązanie dla klienta. Finansowi doradcy najczęściej będą pracować w oparciu o wynagrodzenie prowizyjne, więc dokładają starań, aby na swoją wypłatę zarobić (więcej na tej stronie).