Nowoczesne sposoby zarządzania swoimi pieniędzmi - czy to bez wątpienia bezpieczne?

Posted on 05/02/2020 7:40am

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma dostęp do swego konta bankowego za pośrednictwem bankowości internetowej - jeśli masz w domu internet, na pewno Tobie także została zaproponowana taka usługa. Bankowość internetowa praktycznie nikogo już nie dziwi - banki współcześnie wręcz prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych, wykorzystujących najnowsze osiągnięcia technologiczne, metody zarządzania swoimi pieniędzmi. Dzisiaj prześledzimy, jak działają niektóre z nich i sprawdzimy, czy z pewnością są zupełnie bezpieczne?

Bankowość w internecie


Bankowość elektroniczna - dostęp do konta na smartfonie
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Bankowość elektroniczna to w współczesnych czasach niemal standard oferowany przez każdy bank. Jeżeli chcesz łatwo móc płacić w sieci, a jednocześnie właściwie na bieżąco mieć dostęp do swojego rachunku bankowego, wtedy musisz uruchomić sobie takie e konto. Ta usługa jest praktycznie zupełnie bezpieczna - logowanie odbywa się przez zaszyfrowane połączenia, zazwyczaj musisz podać swój numer klienta oraz hasło, a w wielu bankach także jednorazowe hasło SMS. W dzisiejszych czasach bankowość elektroniczna jest niemal całkowicie bezpieczna, zatem nie musisz kompletnie martwić się o bezpieczeństwo (sprawdź - mata antypoślizgowa) swoich pieniędzy.

Aplikacje na smartfony


Właściwie każdy bank aktualnie oferuje swym klientom także dostęp do darmowego konta bankowego za pomocą telefonów komórkowych. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z takiego rozwiązania, wtedy musisz unikać wszelkiego rodzaju połączeń z nieznanymi sieciami wi-fi, bowiem w takim przypadku ktoś mógłby przechwycić Twoje hasło. Jeśli jednak będziesz tego unikać, a Twój telefon nie ma żadnych wirusów, wtedy niewątpliwie będziesz zupełnie bezpieczny.

Podstawowe zasady Twojego bezpieczeństwa


Niezależnie od tego, czy wreszcie zdecydujesz się na e konto lub będziesz chciał zarządzać sowimi pieniędzmi za pośrednictwem smartfona, bez wątpienia musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Hasło do Twojego rachunku bankowego powinno być inne niż hasła do pozostałych Twoich kont.

Cały czas nurtuje Cię ów wątek? Kliknij w poniższy link i pod nim jest moja strona internetowa, gdzie przeczytasz dodatkowe treści.

Nigdy nie możesz podawać nikomu swojego loginu czy hasła ani gdzieś ich zapisywać. Przy płatnościach zbliżeniowych zawsze sprawdzaj skrupulatnie kwotę zaznaczoną na ekranie, a jeżeli płacisz kartą w tradycyjny sposób - unikaj dawania jej innym osobom do ręki. Jeśli będziesz przestrzegał tych głównych zasad bezpieczeństwa, wówczas oczywiście nie grożą Ci praktycznie żadne kłopoty!