W jaki sposób unikać problemów bankowych?

Posted on 24/03/2022 7:24am

Problemy natury finansowej mogą w niektórych przypadkach doprowadzić do odebrania sobie życia! Zapewne to nie jest przypadek, że na skutek kryzysu gospodarczego w USA i na naszym kontynencie, także na nieszczęście u nas, w dużym stopniu wzrosła liczba samobójstw.


karta kredytowa
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
1. Trzeba przed pozyskaniem kredytu przemyśleć bardzo dokładnie tę kwestię. Mocno realne, że po prostu nie powinniśmy brać owego kredytu bankowego, ponieważ potem będziemy zobowiązani niemalże głodować; po opłaceniu rat niewiele zostanie nam do życia!

Pamiętajmy, iż czasami lepiej otworzyć darmowe konto bankowe, łożyć na nie każdego miesiąca pieniądze, aby mieć okazję po upływie pewnego czasu wypłacić wszystko z banku i nareszcie spełnić swoją zachciankę. Na przykład zakup kina domowego, wczasy na Wyspach Kanaryjskich czy remont mieszkania. Celów zakupowych można podać wiele. Przemyślmy własną sytuację finansową, nie bądźmy głupi, a to stosunkowo częste na świecie...


2. Jeżeli jakby nie patrzeć zdecydujemy się na wzięcie kredytu, szanujmy rady bardziej doświadczonych ekspertów - to znaczy doradca finansowy, wbrew pogłoskom, nie jest biznesmenem, któremu wyłącznie zależy na tym by wcisnąć klientom ten kredyt, który zasadniczo jest niewskazany, ale bank daje mu dobrą prowizję za polecenie klienta. Doradca (zobacz kredyt konsolidacyjny dla firm) kredytowy, który jest OK na całe szczęście nie jest tylko i wyłącznie wytworem wyobraźni ekspertów od marketingu - polecamy.


3. Doceniajmy dużo częściej parabanki. To jasne, w parabanku nie weźmiemy pożyczki na znaczące kwoty, lecz no przynajmniej realia są takie, że mamy możliwość załatwić kredyt na założenie firmy.

4. Może kredyt od całkowicie nieznajomego człowieka? W sumie pożyczki społecznościowe z miesiąca na miesiąc są coraz bardziej popularne. Kilka dni temu jeden z wortali ekonomicznych podał, że w naszym kraju kredyty społecznościowe rosną w bardzo szybkim tempie, tzn. ich udział w rynku usług finansowych. Ryzyko jest małe, w końcu oprocentowanie jest od samego początku podane, a więc nie zostaniemy wyrolowani. Akurat odnośnie tego pożyczkobiorcy nie mogą miewać wątpliwości.

Tags: kredyt bankowy, pożyczka, konto bankowe, pożyczki społecznościowe